Co warto zobaczyć w Polsce?

Jakie miasta warto zobaczyć w Polsce?

Polska jest bardzo bogata architektonicznie. W południowej Polsce warto zobaczyć na pewno Wrocław, czyli miasto stu mostów. Jadąc dalej na wchód, obowiązkowo trzeba zobaczyć Kraków.  Następnie kierując się dalej na wchód: Lublin, Sandomierz, Kazimierz Dolny i Zamość.

Kierując się na północ, warto zobaczyć stolicę Polski, czyli Warszawę. Oprócz tego również Toruń i Gdańsk, dwa piękne miasta na północy Polski.

Polska natura

Co warto zobaczyć w Polsce, jeżeli chodzi o naturę? Na pewno góry, tajemnicze Sudety, majestatyczne Tatry i wciąż trochę dzikie Bieszczady. 

Oprócz tego piękne Parki Narodowe: najmniejszy z nich i jeden z najpiękniejszych, czyli Ojcowski Park Narodowy. Białowieski Park Narodowy z dziewiczą puszczą i potężnymi żubrami. Czy też Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami. 

W Polsce znajduje się również wiele pięknych, czystych jezior, a najpiękniejsze z nich można zobaczyć na Suwalszczyźnie oraz na Mazurach, czyli na północno-wschodnim krańcu Polski. A na sam koniec warto spędzić kilka dni nad pięknym Bałtykiem, wygrzewając się na szerokich, piaszczystych plażach.

Co warto zwiedzić w Polsce?

W Polsce warto zwiedzić Jaskinię Niedźwiedzią na Dolnym Śląsku, Wilczy Szaniec na Mazurach, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum w Oświęcimiu.

Gdzie pojechać na wakacje w Polsce?

Jeżeli nie chcecie spędzić wakacji w tłumie turystów, w Polsce jest wiele jeszcze nieodkrytych miejsc, gdzie możemy cieszyć się spokojem. Bory Tucholskie, Suwalszczyzna, Bieszczady i wiele innych regionów, o których przeczytacie na tym mailu.