Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój ma wiele do zaoferowania. Kaplica Czaszek, Muzeum Zabawek i wiele innych atrakcji czeka na nas w tym małym miasteczku. A z Kudowy bardzo blisko jest już w Góry Stołowe 🙂

Kudowa-Zdrój | Jak dojechać?

Muzeum zabawek w Kudowie

Jedną z największych atrakcji dla dzieci, ale też dla dorosłych, jest muzeum zabawek „Bajka”. Jest to naprawdę magiczne miejsce, w którym możemy przypomnieć sobie zabawki, którymi bawiliśmy się w dzieciństwie, ale też zobaczyć czym bawili się nasi dziadkowie. Na powierzchni 300 metrów pokazana jest kilkutysięczna, największa w Polsce wystawa zabawek.

Kaplica Czaszek w Kudowie

Kaplica Czaszek w Kudowie-Zdrój

Kaplica Czaszek, to wielka, wspólna nekropolia ofiar Wojen Śląskich z lat 1740-1742 i 1744-1745 oraz ofiar chorób zakaźnych z XVIII wieku, której ściany i sufit wyłożone są trzema tysiącami czaszek i kości ludzkich. Pod podłogą spoczywa dalsze kilkadziesiąt tysięcy szczątków ludzkich. W środku nie można robić zdjęć, ale obraz z tego miejsca i tak zostaje w pamięci na długo i żadne fotografie nie są potrzebne. 

W Kudowie i okolicach ciekawe są również: Muzeum Kultury Ludowej, Szlak Ginących Zawodów i Muzeum Minerałów. A z atrakcji dla tych szukających więcej aktywności fizycznej, warto wspomnieć o Ranczu Montana, które organizuje jazdy i szkolenia dla dzieci i dorosłych w terenie.