Wrocław

Miasto tętniące życiem. Miasto stu mostów. Miasto spotkań. Miasto studentów. Coraz częściej wybierane przez turystów, ale wciąż jeszcze nie zadeptane.

Wrocław | Co warto zobaczyć?

We Wrocławiu warto zobaczyć przede wszystkim Rynek, Ostrów Tumski, Halę Stulecia, fontannę multimedialną, Wrocławskie Krasnale i Panoramę Racławicką 🙂


Wrocław nocą

We Wrocławiu nocą jest pięknie, szczególnie na Rynku i Ostrowie Tumskim. Rynek wieczorem jest miejscem spotkań i imprez. Natomiast Ostrów Tumski jest idealnym miejscem na wieczorny spacer lub randkę. Wrocław wieczorami, kiedy robi się już ciepło, to przede wszystkim ogródki przed kawiarniami i klubami, gdzie mieszkańcy i turyści przesiadują do rana. Od kilku lat bardzo popularne stały się również plaże, na których w dzień można się poopalać, a w nocy napić drinka przy muzyce electro lub lampki wina przy akompaniamencie jazzu.

Wrocławskie krasnale

Każdy, kto przyjedzie do Wrocławia natknie się na krasnale, ale nie każdy wie, skąd one się tutaj wzięły i czego są symbolem. Wywodzą się one od malowanych w latach 80. graffiti, a następnie happeningów, organizowanych przez ruch „Pomarańczowej Alternatywy”, ośmieszających w ten sposób pokojowy system komunistyczny. Po upadku PRL-u krasnale uległy zapomnieniu, aż do sierpnia 2005 roku, kiedy to wrocławski rzeźbiarz Tomasz Moczek ustawił 5 pierwszych krasnali. 

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski to wizytówka Wrocławia, miejsce magiczne szczególnie wieczorem, kiedy zapalane są latarnie i można poczuć się, jakby czas stanął w miejscu. Na Ostrów Tumski najlepiej dostać się mostem z kłódkami. W oddali wyrasta przed nami Katedra. Brukowana ulica dodaje temu miejscu uroku, który podkreślają dodatkowo grający tu często muzycy.

Wrocławski Rynek