Polska jest niezwykle piękna zimą, kiedy góry i lasy przykryte są świeżą warstwą śniegu. W zimie zabieramy naszych gości z dala od miast i zanurzamy się w naturę. W zimie najłatwiej spotkać zwierzęta, ponieważ zbliżają się do siedzib ludzkich w poszukiwaniu pożywienia. Kiedy pada śnieg, łatwiej jest też dostrzec ich ślady. Jeżeli lubicie spędzać czas aktywnie, zabierzemy Was na narty, przejażdżkę kuligiem, skuterami śnieżnymi lub psim zaprzęgiem! Jeżeli zdecydujecie się na podróż po Polsce zimą, poczujecie się jak w bajce…

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce zimą, są góry w południowo-zachodniej Polsce, w pobliżu Wrocławia. Góry Izerskie, to miejsce oddalone od cywilizacji i mało turystyczne, dlatego panuje tam duży spokój. Zabierzemy Was do miejsca, w którym będziecie mogli poczuć prawdziwą magię polskiej zimy. Górskie schronisko z tradycyjnym jedzeniem, narty biegowe, kuligi czy przejażdżki psim zaprzęgiem, to tylko niektóre z atrakcji, które będą tam na Was czekać. A to wszystko w Parku Ciemnego Nieba, gdzie będziecie mogli podziwiać miliony gwiazd na niebie.

Kolejnym miejscem, którego nie możecie przegapić w zimie, jest oczywiście zimowa stolica Polski, czyli Zakopane, położone u stóp najwyższych polskich gór. Tatry są piękne o każdej porze roku, ale w zimie mają szczególny urok, ponieważ na trasach spotkamy niewiele osób i będziemy mogli w spokoju wędrować, podziwiając przepiękne, białe szczyty. Oczywiście, podczas wędrówek górskich, będziecie mogli skorzystać z opieki naszego przewodnika. W Zakopanem jest również wiele miejsc wartych odwiedzenia, jeżeli będziecie chcieli odpocząć chwilę od aktywności fizycznej.

Dla tych, którzy kochają zwierzęta i dziką przyrodę, przygotowaliśmy również wycieczkę dodatkową, podczas której będziecie mogli zobaczyć żubry w ich naturalnym środowisku. Te zwierzęta dużo łatwiej spotkać o tej porze roku, ponieważ podchodzą do karmników i zostawiają ślady na śniegu. Bardzo niedaleko Puszczy Białowieskiej, której żyją żubry, znajduje się inny Park Narodowy. Tam, także z naszym przewodnikiem, będziecie szukać łosi, lisów i innych zwierząt żyjących na wolności. W zimie możecie więc liczyć na dużo wrażeń związanych z przyrodą i ruchem na świeżym powietrzu!