Jeżeli chcecie poczuć prawdziwą magię Polski, zapraszamy Was na wycieczkę na dziki wschód! To najbardziej autentyczna część naszego kraju, pełna dzikich zwierząt i życzliwych ludzi. Na południowym wschodzie Polski będziecie wędrować po dzikich górach, tuż przy granicy z Białorusią odwiedzicie króla puszczy, czyli Żubra, w jego naturalnym środowisku, a na północy Polski będziecie mogli wykąpać się w jednym z setek przepięknych jeziorek. Wchód Polski to jeszcze nieodkryta kraina, z przejrzystym powietrzem, górami, lasami i jeziorami.

Bieszczady, czyli najbardziej dzikie i zdecydowanie najmniej turystyczne góry Polski, to miejsce magiczne, ponieważ można wędrować tam godzinami, nie spotykając po drodze żadnego człowieka. Jednak nie bójcie się, że zabłądzicie! Szlaki są bardzo dobrze oznakowane, a poza tym decydując się na wycieczkę Dziki wchód, będziecie mogli skorzystać z opieki przewodnika! Bieszczady, to góry, w którym wciąż można spotkać dzikie zwierzęta, takie jak wilki, niedźwiedzie czy rysie. Jeżeli jednak nie uda nam się zobaczyć żadnego z tych zwierząt w naturze, odwiedzimy rezerwat Żubrów, aby przyjrzeć się z bliska królowi polskiej puszczy.

W Puszczy Białowieskiej, czyli tuż przy granicy z Białorusią, mieszka jeden z symboli Polski, potężny Żubr, którego będziecie mieli okazję podglądać z naszym przewodnikiem. Możecie wybrać spacer po rezerwacie ścisłym o wschodzie słońca, w ciągu dnia lub… w nocy. Inne dzikie zwierzęta będziecie mogli też zobaczyć w Biebrzańskim Parku Narodowym, na terenie którego mieszka niezliczona ilość ptaków, a także łosie, wilki czy lisy. Następnie, będziecie mieli okazję popływać kajakiem, a nawet spędzić noc na tratwie, która jest do tego specjalnie przystosowana! Jeżeli chcecie, możemy zorganizować dla Was nawet kilkudniowy spływ, podczas którego będziecie mogli łowić ryby, próbować lokalnych potraw czy też eksplorować kolejne tereny z przewodnikiem.

Jeżeli lubicie ruch, będziecie mogli również przejechać kilkanaście, kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów rowerem! Tereny północno-wschodniej Polski są bardzo dobrze przystosowane do turystyki rowerowej, ponieważ od kilku lat przez całą wschodnią ścianę Polski prowadzi droga rowerowa Green Velo. Jako organizator, zapewniamy sprzęt potrzebny do takiej wycieczki, więc bez problemu będziecie mogli się przepakować i pokonać część trasy na rowerach! Droga jest właściwie cały czas płaska, więc nawet osoby rzadko jeżdżące na rowerze, bez problemu sobie poradzą.

Kolejnym niezwykłym miejscem na naszej drodze będzie kraina tysiąca jezior, która znajduje się na północy Polski. Woda w jeziorach jest bardzo czysta, więc będziecie mogli się kąpać, a także pływać kajakami. Spać będziecie w gospodarstwach agroturystycznych, gdzie poznacie wspaniałych gospodarzy, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat regionu i przygotują tradycyjne potrawy. Czas spędzony na wschodzie Polski pozwoli Wam na pewno odpocząć od codzienności. Jeziora, lasy i czyste powietrze – to wystarczy, aby na chwilę zapomnieć o problemach!