Jeżeli chcesz przyjechać do Polski w męskim gronie, mamy dla Was coś specjalnego! Będziecie mogli poczuć się jak górnik pracując w kopalni, wędrować po lasach tropiąc ślady wilków i innych dzikich zwierząt, wejść na najwyższy szczyt Polski czy też przepłynąć kajakiem najpiękniejszą rzekę w Polsce! A jeżeli nie lubicie spędzać czasu w naturze, odwiedzimy dwa najbardziej znane browary w Polsce, gdzie będziecie degustować piwo. Chcecie więcej atrakcji? Pojedziemy też do największego parku rozrywki w Polsce. A to wszystko w jednym regionie!

Wyprawa z przewodnikiem w poszukiwaniu dzikich zwierząt? Zasady są proste: żadnej pracy, obowiązków – tylko wilki, góry i przygoda! Będziemy szukać, niuchać i tropić. Palić ogniska i wyć do wilków. Łazić po ostępach, w których łatwiej spotkać wilki niż ludzi i spać w miejscu, w którym łatwiej usłyszeć ich wycie niż odgłosy miasta. Czy wilki nas nie zaatakują? Nie ma się czego bać. Wilki boją się ludzi i uciekają gdy wyczują zapach człowieka, albo usłyszą hałas. Dzikie zwierzęta najłatwiej jest tropić i obserwować w zimie, kiedy zostawiają ślady w śniegu i podchodzą bliżej siedzib ludzkich w poszukiwaniu pożywienia.

Chcesz poczuć się jak prawdziwy górnik na szychcie? Jesteś gotów wykonać szereg prac górniczych w mrocznych chodnikach węglowej kopalni? Przed zjazdem otrzymasz pełny ekwipunek i strój sztygarski, a potem ruszysz w najgłębiej położone rejony Kopalni Guido – najniższy punkt trasy znajduje się na głębokości 355 metrów! Trasa wiedzie obszar ściany wydobywczej nr 4, eksploatowanej w celach szkoleniowo-badawczych w drugiej połowie XX wieku. „Szychta” to propozycja dla osób przygotowanych na spory wysiłek i solidną porcję wrażeń.

Kolejną z atrakcji, którą możemy Wam zaproponować, jest spływ tratwą rzeką Dunajec. Trasa spływu wiedzie przez niezwykle malownicze zakątki, meandrującym Dunajcem, który tworzy tu przełom i wdziera się w skały Pienińskiego Parku Narodowego dając wspaniałe widoki, których próżno szukać gdzie indziej. Przełom Dunajca jest jednym z najpiękniejszych przełomów na naszym kontynencie. Dawniej spływy organizowane były tylko na wielkie okazje. Korzystali z nich możnowładcy oraz ważne persony, które składały wizyty królom na zamkach w Czorsztynie oraz Niedzicy. W dzisiejszych czasach na szczęście każdy może popłynąć tradycyjną tratwą!

Rysy, czyli najwyższy szczyt Polski, zostały pierwszy raz zdobyte 30 lipca 1840 roku. Owego osiągnięcia dokonał Eduard Blásy (Słowak) wraz z profesjonalnym przewodnikiem Jakobem Horvayem. Trasą którą obrali była droga przez przełęcz Wagę. W hołdzie na północno-zachodnim wierzchołu postawiono tablice pamiątkową, która niestety po pewnym czasie została zniszczona. Co ciekawe, w późniejszych latach Eduard odwiedził wierzchołek Rysów jeszcze 19 razy. Dzisiaj na górę wejść jest już dużo łatwiej niż w XIX wieku, ale wciąż trzeba mieć dobrą kondycję, żeby zdobyć najwyższą polską górę.

Zabierzemy Was również na wycieczkę do browaru Tychy, który zwiedzicie w dość nietypowy sposób. Będzie to wizyta rozszerzona o warsztaty, w czasie których piwny ekspert zaprezentuje sztukę degustacji piwa. Jednym z elementów tej sztuki są techniki degustacji, które pozwalają na odkrycie w trunku głębi smaku i różnorodności zapachów. Jako uczestnicy Książęcej szkoły degustacji zwiedzicie również browar oraz Muzeum. Oprócz piw z kolekcji ‘Książęce’ podczas wycieczki będziecie mogli zdegustować też najświeższe, 14-dniowe piwo Tyskie Gronie!

Największy polski park rozrywki, czyli Energylandia, znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Krakowem, a Katowicami. Cały kompleks zajmuje powierzchnię 26 ha. Na jego gości czeka 70 atrakcji na czele z ekstremalnie szybkimi i wysokimi Roller Coasterami,, a także potężne atrakcje wodne. Wśród nich między innymi Anaconda, największa w Europie Środkowo-Wschodniej przejażdżka potężnymi łodziami z dwoma mega splashami z kilkudziesięciu metrów. Ale w Energylandii pełno jest też różnego rodzaju gier i zabaw, widowisk czy pokazów artystycznych! Otrzymacie od nas jeden bilet, który pozwoli Wam skorzystać z wszystkich atrakcji!