Wiosną i latem organizujemy wycieczki nad polskie morze! Bałtyk kojarzy się wielu osobom z zimną wodą i na pewno nie jest to pierwszy wybór turystów, którzy chcą wylegiwać się na plaży w ciepłym kraju. Jednak polskie wybrzeże jest jednym z najpiękniejszych w Europie! Szerokie, piaszczyste plaże ciągną się przez setki kilometrów. Szczególnie wiosną i wczesną jesienią można cieszyć się ciszą, spokojem i wciąż piękną pogodą.

Jeżeli chcecie zwiedzić wybrzeże Polski, najlepiej zrobić to na rowerze! Organizujemy wycieczki rowerowe z przewodnikiem i to od Was zależy ile kilometrów dziennie będziemy pokonywać. Biorąc pod uwagę Wasze możliwości, możemy po drodze spędzać większość czasu na plażowaniu i zwiedzaniu lub jechać po 100 kilometrów dziennie! Trasa prowadzi często kilkaset metrów od morza, więc zawsze możesz zrobić sobie przerwę na kąpiel w morzu lub świeżą rybę w restauracji. Przed przyjazdem do Polski nie musicie się martwić o sprzęt potrzebny do wycieczki rowerowej, wszystko będzie na Was czekać!

Gdańsk, piękne portowe miasto, odegrało jedną z głównych ról w historii Polski. W 1939 roku, to tutaj rozpoczęła się II Wojna Światowa, a w 1980 roku narodziła się Solidarność, dzięki której w Polsce nastąpiły zmiany, prowadzące ostatecznie do upadku komunizmu. Dzisiaj Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miast Polski. Zachwyca Starówką, jednolitym stylem i wspaniałymi kamienicami. Co ciekawe, Gdańsk zajął niedawno 5 miejsce w rankingu coraz popularniejszych destynacji na świecie TripAdvisor!

Półwysep Helski, który znajduje się niedaleko Gdańska, to przepiękna przyroda, tradycja żeglarska, obyczaje „ludzi morza”, których głównym zajęciem było rybołówstwo oraz historia współczesna sięgająca II Wojny Światowej. Na tym małym skrawku lądu możemy dowiedzieć się jak wygląda życie rybaka, zobaczyć jak powstają pomeranki oraz jak wygląda i na czyn polega praca szkutnika. Pasjonaci historii odnajdą tu polskie i niemieckie militaria wykorzystywane podczas Obrony Wybrzeża w 1939 roku. Najmłodszym turystom czas i uwagę zajmą foki szare zamieszkujące fokarium helskie. Każdy znajdzie więc coś dla siebie, a najlepszym środkiem transportu po ‘Helu’ jest oczywiście rower!

Jadąc na zachód od Gdańska i Półwyspu Helskiego, dojedziemy do małego miasteczka, które zwie się Białogóra. Znana jest ona ze swoich przepięknych, szerokich plaż z białym piaskiem oraz najlepszych lodów nad polskim wybrzeżem! Białogóra otoczona jest wspaniałymi, cudownie pachnącymi lasami. Jeżeli marzy Ci się jazda konna po plaży, możemy zorganizować dla Ciebie przejażdżkę o zachodzie słońca. Kilka kilometrów dalej, możesz wziąć udział w spływie kajakowym, który kończy się… w morzu! Blisko Białogóry znajduje się również jezioro, na którym możesz spróbować windsurfingu!

Kolejnym z nadmorskich miast, które warto zobaczyć, jest Łeba. Największą atrakcją w pobliżu Łeby są rozległe ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. Jest to największy w Europie pas ruchomych wydm! Prawdziwa piaszczysta pustynia znajdująca się na wąskiej mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Łebsko. Wiatr sprawia, że wydmy przemieszczają się i osiągają wysokość nawet kilkudziesięciu metrów! Ciekawostką, nie tylko dla miłośników militariów są pozostałości zlokalizowanej na wydmach wyrzutni rakietowej – w czasach II wojny światowej był tu niemiecki poligon doświadczalny, na którym testowano rakiety, mające służyć do ataku na Nowy Jork.