Kochamy naturę i podczas naszych podróży nie tylko chcemy ją podziwiać, ale też o nią dbać. Dlatego podczas Eco tours nie poruszamy się w ogóle samochodami. Przemieszczamy się pociągami, tramwajami, rowerami, na piechotę, kajakiem, a nawet… konno! Nocujemy w gospodarstwach agroturystycznych, gdzie jemy posiłki przygotowane z naturalnych produktów, często z ogródka naszego gospodarza! Podczas Eco tours będziesz miał okazję zobaczyć piękne Parki Narodowe, ostatni dziewiczy kawałek lądu na terenie Polski, czy też dzikie zwierzęta w naturze. Poniżej możesz zobaczyć jakie atrakcje, między innymi, czekają na Ciebie podczas tej wycieczki.

Nasza podróż zaczyna się w Hajnówce, małym miasteczku na wschodzie Polski, skąd już bardzo blisko do Białowieży i Puszczy Białowieskiej! A właśnie w Puszczy mieszka jeden z symboli Polski, potężny Żubr, którego będziecie mieli okazję podglądać z naszym przewodnikiem. Możecie wybrać spacer po rezerwacie ścisłym o wschodzie słońca, w ciągu dnia lub… w nocy. Żubra najłatwiej spotkać w zimie, ale w lecie też jest na to wielka szansa! Jeżeli jednak nie uda nam się dostrzec żubra w naturze, będziecie mieli okazję zobaczyć też żubry żyjące w rezerwacie, w którym na ogromnej przestrzeni żyją one wraz z innymi zwierzętami, takimi jak wilki czy łosie!

Inne dzikie zwierzęta będziecie mogli też zobaczyć z naszym przewodnikiem w Biebrzańskim Parku Narodowym, na terenie którego mieszka niezliczona ilość ptaków, a także łosie, wilki czy lisy. Następnie, będziecie mieli okazję popływać kajakiem lub tratwą, a nawet spać na tratwie, która jest do tego specjalnie przystosowana! Jeżeli chcecie, możemy zorganizować dla Was nawet kilkudniowy spływ, podczas którego będziecie mogli łowić ryby, spróbować lokalnych potraw czy też eksplorować kolejne tereny z przewodnikiem!

Żeby odpocząć trochę od natury, zabierzemy Was również do jednego z najciekawszych miast w regionie, czyli Białegostoku. Unikalny charakter tego miasta został ukształtowany przez dużą ilość kultur, religii i zwyczajów osób mieszkających na tym terenie. Białystok był przez lata domem dla Polaków, Białorusinów, Ukraińców, Żydów, Rosjan, Niemców czy Tatarów. Dlatego też ta ogromna mieszanka narodowości zainspirowała Ludwika Zamenhofa do stworzenia znanego na całym świecie języka Esperanto. Dzisiejszy Białystok to wciąż mieszanka wielu religii, co możemy zobaczyć podziwiając na przykład piękne cerkwie.

Jeżeli lubicie ruch, mamy dla Was także propozycję wycieczki rowerowej. Tereny północno-wchodniej Polski są bardzo dobrze przystosowane do turystyki rowerowej, ponieważ od kilku lat przez całą wschodnią ścianę Polski prowadzi droga rowerowa Green Velo. Trasa prowadzi przez najciekawsze miejsca w tej części Polski, więc możemy być pewni, że nie przegapimy żadnej atrakcji! Jako organizator, zapewniamy rowery i sakwy rowerowe, więc bez problemu będziecie mogli się przepakować i ruszyć w drogę! Droga jest właściwie cały czas płaska, więc nawet osoby rzadko jeżdżące na rowerze, bez problemu będą sobie radzić.