Region Dolnego Śląska i Wrocławia jest pełen tajemnic. Dlatego właśnie tutaj organizujemy tajemniczą wycieczkę, podczas której będziecie odkrywać sekrety ukrytych na tych terenach skarbów czy podziemnych przejść. Tajemnicza wycieczka to propozycja przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, ale też dla par i paczek znajomych. Tutaj będziesz rozwiązywać zagadki i wędrować z mapą, żeby odnaleźć kolejne atrakcje. Oczywiście cały plan podróży będzie dopięty na ostatni guzik, ale będziecie musieli dochodzić do kolejnego miejsca krok po kroku, zagadka po zagadce. Ale nie martwcie się, zawsze będziecie mogli liczyć na naszą pomoc, jeżeli nie uda Wam się dotrzeć do kolejnego punktu! To wszystko brzmi trochę tajemniczo? I właśnie o to chodzi! Zajrzyjcie do zakładki tajemnicza wycieczka, żeby dowiedzieć się więcej, a jeżeli spodoba Wam się to, co tam zobaczycie, to wypełnijcie formularz w zakładce kontakt. Wtedy dopiero zabawa się zacznie!

;

Wrocław najlepiej zwiedzać podążając za… krasnalami, które są symbolem miasta. Skąd się wzięły krasnale we Wrocławiu? Jedna z legend mówi o chochliku, który na tratwie przybył do Wrocławia i przez długi czas męczył mieszkańców miasta i drażnił się z nimi. Rozwiązywał ludziom sznurowadła w butach gdy czekali na autobus, barwił wodę w miejskich fontannach albo dosypywał soli do cukiernicy we wrocławskich restauracjach.W końcu jednak krasnale, pod wodzą najsympatyczniejszego z nich, Życzliwka, pojmały złośliwego stwora i kulturalnie wytłumaczyły mu, że czas jego wrocławskich psikusów dobiegł końca. Chochlik odpłynął swoją tratwą, a mieszkańcy miasta i turyści mogą od tej pory chodzić po ulicach bez obaw, że ktoś będzie majstrował przy ich sznurówkach. W dowód wdzięczności, władze miasta postanowiły oddać małym skrzatom część Wrocławia.

Kraina Wygasłych Wulkanów, to miejsce, jak sama nazwa wskazuje, gdzie miliony lat temu były czynne wulkany. Wciąż widać tam stożki w kształcie wulkanów, które przetrwały do dzisiejszych czasów. Dzięki swojej historii, kraina ta jest bogata w wiele skarbów, takich jak złoto i wiele innych kamieni szlachetnych. Co ciekawe, cały czas w rzece bardzo łatwo można znaleźć złoty kruszec, więc będziesz mógł poczuć się jak odkrywca! Kraina Wygasłych Wulkanów to także miejsce, gdzie nauczysz się jak czerpać papier, tworzyć naczynia ze szkła i gliny czy jeździć konno w terenie. Jednym słowem – przeniesiemy Cię do dawnych czasów!

Jeżeli lubisz wędrówki po szczytach wyższych niż wygasłe wulkany, w okolicach Wrocławia znajduje się wiele gór, w które możemy Cię zabrać. Najwyższy szczyt w pobliżu Wrocławia to Śnieżka, położona na wysokości 1603 m. n.p.m. W Sudetach możesz wędrować godzinami po górach, ciesząc się ciszą i spokojem. Na wielu szlakach znajdują się klimatyczne schroniska górskie, w których możesz coś zjeść lub spędzić noc. W polskich górach znajduje się bardzo dużo tras pieszych i rowerowych, a także stoków narciarskich i o każdej porze roku znajdziesz coś dla siebie!

Wrocław podczas II Wojny Światowej był niemieckim miastem, lecz pod koniec wojny został opanowany przez Rosjan. Uciekając, Niemcy próbowali ukryć złoto, dokumenty i wszystkie kosztowności jakie mieli. Niestety, nigdy nie udało się odzyskać tych skarbów, ani też odnaleźć miejsca, w którym zostały ukryte. Jednak legenda Złota Wrocławia wciąż jest żywa i zwiedzając kolejne miejsca, będziecie mieli okazję poszukać ukrytego skarbu! Podczas wojny również niedaleko Wrocławia, w Górach Sowich, powstało podziemne miasto, którego przeznaczenia dalej nie udało się odkryć. Tę zagadkę także spróbujemy rozwiązać!

Jakie jeszcze zagadki skrywa Dolny Śląsk? Między innymi Jaskinię Niedźwiedzią, czyli miejsce, w którym odnaleziono kości niedźwiedzia i gdzie podziwiać można piękne stalaktyty i stalagmity. Wędrując długimi korytarzami, czasami aż ciężko jest się nadziwić, że natura mogła stworzyć tak fantazyjne kształty. Jaskinię możesz również eksplorować z naszym przewodnikiem, który zabierze Cię w miejsca niedostępne turystom, gdzie przeciskając się między skałami, dotrzeć do ukrytych przejść i komnat. A z Jaskini Niedźwiedziej bardzo blisko jest już na drugi z najwyższych szczytów Sudetów, czyli Śnieżnik!

Kolejnym magicznym miejscem w pobliżu Wrocławia jest Skalne Miasto, inaczej zwane Błędnymi Skałkami. Jest to labirynt skalny stworzony przez naturę, choć mogłoby się wydawać, że to człowiek był tutaj kreatorem. Niektóre przejścia między skałami są tak wąskie, że naprawdę ciężko jest się przecisnąć! Co ciekawe, w tym miejscu nakręcona została jedna ze scen z bajki „Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara szafa”.